Yeni Zelanda’daki Mahremiyet Komiseri, Facebook’tan “Yeterli Kurumsal Yanıt Yok” Diyor

Facebook, Google ve Twitter, yeni bir görev gücü ile Yeni Zelanda Federal Hükümetine rapor vermek zorunda kalacak ve Christchurch terörist saldırısının ardından üst düzey yöneticileri için hapis tehdidi kartlarda kalmaya devam edecek.

Başbakan Scott Morrison, sosyal medya devlerinin aşırılıkçı içeriği önlemek ve kaldırmak için politikalarını nasıl güçlendireceklerini duymak amacıyla Brisbane’de bir toplantıya çağırdı.

Başsavcı Christian Porter, henüz hiçbir adım atmadığı için Facebook’u seçti.

Kaynak: abc.net.au

Son eklenen Makaleler

E-postalarınızı nasıl şifrelersiniz?

E-postaları şifrelerken, yalnızca hassas bilgilere sahip olanları değil, hepsini şifrelemek önemlidir. E-postalarınızdan yalnızca bir kısmını şifrelemişseniz, bu hacker için kırmızı bayrak anlamına gelir ve gelen kutunuzu daha az güvenli hale getirebilir.

Bir e-posta, bir şirkete nasıl 56 milyon dolara mal olur?

Boeing ve Airbus'a parça tedariki yapan Avusturya merkezli bir havacılık şirketi olan FACC'nin finans departmanındaki birisini kandıran hacker, yaptığı sosyal mühendislik saldırısı ile şirketin CEO'sunun e-posta hesabından mükemmel inandırıcı bir e-posta hazırlayarak, ilgili finans departmanındaki kişiden kendi hesabına 56 milyon transfer etmesini sağladı.

Çalınan kişisel verileriniz karanlık ağa nasıl gönderiliyor ve hackerlar bu bilgilerle neler yapabilir?

Halihazırda kullanılan yaklaşık 6.5 milyar hesap karanlık ağda zaten satıldı veya sızdırıldı.

Myanmar Katliamında Sosyal Medyanın Rolü

BM insan hakları özel raportörü Yanghee Lee tarafından hazırlanarak İnsan Hakları Konseyi'ne sunulan raporda, RohingyaMya Müslümanlarına yönelik yapılan soykırımlarda nefret, düşmanlık ve ayrımcılığa teşvik etme konusunda endişeler dile getirilmiş ve sosyal medyanın Myanmar katliamındaki rolü ortaya konulmuştur.